Haber

Ana Menü

Cessna Uzun Menzilli Citation İş Jetini Duyurdu Yazdır E-mail

ImageCessna Aircraft Company, şirketin en yeni ve en uzun menzilli iş jeti olan Citation Longitude’u duyurdu. 4.000 deniz millik (7.408 km) menzili ve 0.86 Mach’lık hızı ile Citation Longitude New York’tan Paris’e, Londra’dan Dubai’ye veya Pekin’den Moskova’ya yakıt ikmali yapmadan uçabilecek. Cessna mevcut 4.000 deniz millik süper orta boy iş jetleri arasında en iyi değeri sunduğuna inanıyor.

Citation Longitude benzer performanstaki diğer jetlerle kıyaslandığında benzersiz fiyatı, kıtalar arası menzili, şu ana kadarki en büyük Citation kabini ile diğerlerinden ayrılıyor. Bu süper orta boy jet kabin verimliliği, bağlantı, stil ve konfor açısından yeni bir standart yaratıyor.

Citation Longitude 11.000 lb güç üreten, Snecma (Safran Grup) tarafından üretilen bir çift Silvercrest motor kullanıyor. Motorlar yakıt verimliliği, ağırlık ve bakım kolaylığı açısından sektörde lider. Motorlar, bakım aralıklarını önemli ölçüde uzatacağı için operasyon maliyetlerini azaltması beklenen on-condition bakım programına sahip.

Cessna müşterilerine, verimlilik, güvenilirlik ve kalite açısından sınıfının en iyisi olan Silvercrest motorları sunacak. Bu motor Citation Longitude’u bir üst seviyeye taşıyacak ve bugünün rekabetçi ortamında müşterilere ihtiyaç duydukları menzil, verimlilik ve düşük gürültüyü sunacak.

Citation Longitude’un son teknoloji kokpiti dokunmatik kontroller ve FNAS/CPDLC, ADSB ve RNP de dahil olmak üzere kıtalar arası uçan jetler için gelecek kullanım ihtiyaçlarını da kapsayan Garmin 5000 aviyoniklerle donatılmış.

2 pilot artı sekiz yolcu ve bir adet seçimli ilave mürettebat koltuğu ile Citation Longitude 6 ft (1,83 metre) yükseklikte, 31 ft (9,4 metre) uzunluktaki düz zeminli bir kabin sunuyor. Longitude’da her yolcuya ‘en iyi bağlantı tecrübesi’ yaşatmak için sadece Citation serisi iş jetleri için geliştirilmiş Cessna’nın akıllı kabin teknolojisi ClarityTM standart olacak.

Kabin yerleşim planı seçenekleri 2 adet dörtlü club oturma düzeninde sekiz koltuk veya önde 1 adet dörtlü club oturma düzeninde koltuk ile bir adet 3 kişilik divan ve karşısında TV/eğlence modülü seçeneklerini de içeriyor. Tavanda kabin boyunca gizli LED ışıklandırma, yolcu koltukları üzerinde ise şiddeti ayarlanabilir okuma lambaları mevcut. Uzun uçuşlarda konfor sağlaması için, kabin çift bölgeli sıcaklık kontrolü, basınçlı su sisteminin yanı sıra fırın ve soğuk saklama bölmesi de bulunan tam teşekküllü bir mutfak ile donatılmış. Uçak vakumlu bir tuvalet de içeren geniş bir lavabo ve tuvalet bölmesi de içeriyor. Ayrıca kabinden uçuş sırasında da uçağın geniş bagaj bölümüne ulaşılabiliniyor.

Cessna’nın en uzun menzilli iş jeti olan Citation Longitude tahmini 1.950 lb (884,5 kg) tam yakıtla faydalı yük, 590 knot (908 km/s) TAS azami seyir hızı ve 4.000 deniz mili (7,408 km) azami menzil sunacak şekilde tasarımlanmış. Uçağın azami genişliği 86 ft (26,2 m) azami yüksekliği 87 ft (26,5 m) ve uçak hafif eğimli kanatlara ve daha yüksek menzil ile daha iyi sıcak/yüksek meydan performansı, tırmanış ve yakıt tasarrufu için gelişmiş wingletlere sahip. Uçağın 2017 yılında servise girmesi bekleniyor.

 
< Önceki

ZİYARETÇİ

© 2017 EMAIR HAVACILIK