Haber

Ana Menü

Ana Sayfa arrow Bakım
Bakım Yazdır E-mail

EMAIR Havacılık 1994 yılında büyük bir yatırımla Ankara Esenboğa Havalimanında kurduğu uluslararası standartlara sahip servis ve bakım merkezinde başta Cessna uçakları olmak üzere hava aracı bakım hizmeti vermektedir. Genel havacılık apronunda yer alan EMAIR Bakım Merkezi 1999 yılında yine bir ilke imza atarak Türkiye'nin ilk JAA onaylı bakım yetkisine (JAR-145 / SHY-145) sahip bakım istasyonları arasında yer almıştır. EMAIR hangarında yapılan tüm bakımlar kalite kontrol altında gerçekleşmekte ve şirket her sene Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bakım yetki ekibi, Cessna piston motorlu uçaklar bakım yetki ekibi ve Cessna jet motorlu uçaklar bakım yetki ekibi tarafından ayrı ayrı denetimden geçmektedir.

Bakim

EMAIR’ın 1994 yılında Ankara Esenboğa Havalimanı’nda kurduğu SHY/JAR-145 yetkili bakım merkezi 2010 yılında yeni inşa edilen hangarına taşınmıştır. Yeni EMAIR bakım hangarı 2000m2 hangar ve 800m2 ofis/atölye alanıyla Türkiye’nin en büyük özel havacılık hangarı olmuştur. Hangar en son teknoloji uçak bakım avadanlıkları ile donatılmış olup dünya standartlarında hizmet vermektedir. EMAIR bakım merkezi Citation iş jetleri de dahil olmak üzere tüm Cessna uçaklarına bakım hizmeti vermek üzere Cessna fabrika yetkisi almıştır. Cessna yetkili bakım merkezi periyodik bakımlar, Servis Bülten uygulamaları, AD uygulamaları, arıza giderme, yedek parça satış ve garanti işlemleri yapmak üzere yetkilidir. EMAIR bakım merkezi halen Citation iş jetleri bakımlarının yapılabildiği Türkiye'nin ve doğu Avrupa'dan Ortadoğu'ya kadar çok geniş bir alanın tek yetkili servis merkezidir. Bu özelliğiyle bakım merkezi yurtiçindeki müşterilerinin yanında yurtdışına da bakım ve teknik hizmet sağlamaktadır. EMAIR, Mısır Sivil Havacılık Otoritesi (ECAA) ve Pakistan Sivil Havacılık Otoritesi yetkilerine de sahiptir.

Bakim

EMAIR uzun yılların deneyimiyle bugüne kadar bir çok tek ve çift motorlu piston, turboprop ve jet uçağa bakım hizmetini başarıyla tamamlamıştır. Bakım merkezinde her sene çok sayıda uçağın periyodik bakımları, senelik uçuşa elverişlilik sertifikası yenileme kontrolleri, motor yenileme/revizyon (overhaul) işlemleri, aviyonik bakım ve kontrolleri (transponder, altimetre, pito statik, varyometre, sürat saati, pusula, vb. kontrolleri) yapılmaktadır. Bakım personeli alanlarında yüksek eğitim seviyesine sahip mühendisler ve teknisyenlerden kurulmuştur. Birçoğu yurtdışında olmak üzere sayısız kursa katılan personelin eğitimi devamlı tazeleme kursları ile güncel tutulmaktadır. Tüm bakım personeli müşteri ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilme anlayışı içinde çalışmaktadır.

EMAIR Maintenance Brochure

Kabiliyet Listesi

RatingAircraft Type ApprovalsLineBaseASC
A1>5700 kgCessna 525B - Citation CJ3
 Cessna 550 - Citation II, SII, Bravo
 Cessna 560 - Citation V, Ultra, Encore, Encore+ 
 Cessna 560XL/XLS - Citation Excel, XLS, XLS+
 Cessna 650 - Citation III, VI, VII 
 Cessna 680- Citation Sovereign
 A2<5700 kgCessna 208 - Caravan
 Cessna 510 - Mustang
 Cessna 525 - CitationJet, CJ1, CJ1+
 Cessna 525A - CJ2, CJ2+
 Piston Engine:   
 Cessna
 Full Group 3 Aeroplanes (excluding Composite
structure aeroplanes, Wooden Structure
aeroplanes,Metal tubing and Fabric aeroplanes)
 
EnginesTeledyne Continental Series 
 Lycoming Series 
C5Electrical Power  
C6Equipment  
C7Engine APU  
C14 Landing Gear  
C20Structural  


ASC: Authorized Service Center

SHGM JAA

 

ZİYARETÇİ

© 2017 EMAIR HAVACILIK