Haber

Ana Menü

Cessna Aircraft Company Yazdır E-mail

CessnaAdı dünyada sivil havacılıkla eşdeğer olan Cessna firması faaliyete geçtiği 1927 yılından beri uçak üretiminde sayısız başarıya imza atarak günümüzde dünyanın en çok satılan uçağı pervaneli 172 Skyhawk'tan dünyanın en hızlı sivil uçağı Citation X'a kadar geniş ürün yelpazesiyle lider konumunu korumaktadır.

Cessna Cantilever

Cessna'nın müşterileri için en doğru ürünleri geliştirmeye olan bağlılığı pazar liderliğini beraberinde getirmiştir. Günümüzde Cessna Citation İş Jetleri filosu dünyanın en büyük iş jeti filosudur. 1972'de ilk Citation'ın servise başlamasından bu yana 4500'den fazla Citation uçağı müşterisine kavuşmuştur. Cessna son 10 yıl içinde 11'i Citation iş jeti olmak üzere toplam 25 yeni uçak modeli geliştirerek en geniş ve modern ürün gamını temsil etmektedir. İş jetleri pazarında her sene olduğu gibi 2005 yılında da %46'lık pazar payıyla Citation uçakları en üst sırada yer almıştır.

Cessna Citation X & Cantilever

Havacılıkta bir dünya devi olan Cessna uçaklarının 30 yılı aşkın süredir Türkiye temsilciliğini yapmakta olan EMAIR Havacılık piston motorlu pervaneli modellerden Citation iş jetlerine kadar Cessna'nın ürettiği geniş ürün yelpazesinin Türkiye ve KKTC'deki tek yetkili satıcısı ve bakım merkezidir.

Cessna uçakları dünya pazarında olduğu kadar Türkiye pazarında da başarılı olmuş ve bugüne kadar Türkiye'de, yaklaşık 40 tanesi Citation iş jeti olmak üzere, 200'den fazla uçak devlet, askeri ve özel müşterilerine teslim edilmiştir. EMAIR'ın bugüne kadar teslim etmiş olduğu yüzlerce uçak arasında halen Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin sivil meydanların elektronik kalibrasyonu için kullanmakta olduğu 2 adet Citation V, Türk Hava Kuvvetleri'nin aynı amaçla kullanmakta olduğu 2 adet Citation II ve VIP amaçlı kullandığı 2 adet Citation VII uçağı ve diğer birçok özel/hava taksi amaçlı iş jeti bulunmaktadır.

Cessna Citation Wichita Maintenance Center

1955 yılında kurulan Cessna Finance Corporation (CFC) Cessna Citation iş jetleri için finansal kiralama imkanı sağlamaktadır. Bugüne kadar 160.000'den fazla hava aracı için finans ve lease sağlayan CFC dünyanın en büyük genel havacılık finans şirketidir. Birçok üreticinin sahip olmadığı bir avantajla Cessna müşterilerine uygun finans imkanı sağlayan CFC Cessna uçaklarını çok daha cazip kılmaktadır. CFC havacılık sektöründe uzmanlaşmış ve sektörün özel gereksinimlerine uygun hareket edebilen esnek ve enternasyonel yaklaşımıyla yüksek risk içeren ve zaman alan işlemleri kolaylaştırmaktadır. Birçok finans şirketinin riskli bulduğu Türkiye pazarına uzun yıllardır hizmet veren CFC bugüne kadar Türkiye'de birçok Citation uçağına finans sağlamıştır.

www.cessna.com

 

ZİYARETÇİ

Şuanda 1 ziyaretçi online
© 2017 EMAIR HAVACILIK